UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2024

    1. Kościół celebruję dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Apostołów i innych uczniów. To wydarzenie po świętach Zmartwychwstania najważniejsze. Kończy okres wielkanocny. Tylko w naszej diecezji ta Uroczystość jest rozciągnięta także na drugi dzień, czyli najbliższy poniedziałek, kiedy celebrujemy Uroczystość pt. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – głównej Patronki naszej Archidiecezji. Choć nie jestto dzień ustawowo wolny od pracy jako Uroczystość zasługuje na uczestnictwo we Mszy świętej, do czego serdecznie zachęcam o g. 18.00.
    2. Dzisiejsza Uroczystość rozpoczyna jednocześnie w naszej Archidiecezji rok Jubileuszu 900-lecia Misji Św. Ottona na Pomorzu, z czym decyzją Papieża Franciszka związany jest przywilej odpustu zupełnego przez pobożny udział w Uroczystościach Jubileuszu. Fragment dekretu papieskiej Penitencjarii Apostolskiej, który zawiera poszczególne warunki przywileju odpustu, znajduje się w gablocie świątyni i stronie internetowej parafii.
    3. Pozostałe celebracje liturgiczne tego tygodnia to: 23.05 (czwartek) Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; 24.05 (piątek) NMP Wspomożycielki Wiernych.
    4. Dziękuję wszystkim za udział w majowych nabożeństwach Maryjnych po Mszach świętych: w niedzielę o g. 10.00. W dni powszednie po Mszach o g. 18.00. Szczególnie za ich wtorkowe i czwartkowe prowadzenie.
    5. Pierwszy sakrament spowiedzi dla dzieci komunijnych oraz rodziców i rodzin w sobotę 25 maja o g. 12.00.
    6. W przyszłą niedzielę Uroczysta I Komunia o g. 13.15. Bezpośrednie przygotowanie dla dzieci z uczestnictwem rodziców w poniedziałek, środę, piątek o g. 19.00. Obecność proszę potraktować jako konieczną.
    7. Za dwa tygodnie, w pierwszą niedzielę czerwca rocznice naszych I Komunii świętych. Szczególnie zaznaczyć chcemy pierwszą, 25-tą i 50-tą rocznicę jako Jubileusze, aby dobrze się do tego przygotować proszę osoby Jubilatów Złotych i Srebrnych oraz dzieci rocznicowe z rodzicami na spotkanie w przyszły poniedziałek tj. 27.05 o g. 19.00
    8. Panu Sławomirowi Sienickiemu ogromnie dziękuję za materiały i prace wykonane przy izolacji przeciw wodnej fundamentów domu parafialnego. Sąsiadom z rodziny Orzeł
      za dbałość o trawniki terenu świątynnego. Za każdą troskę o dobro Kościoła, także dedykowane wpłaty na konto parafii dla pokrycia kosztów trwającego remontu ocieplenia plebanii składam serdeczne Bóg zapłać.
    9. Jubilatów i solenizantów tego tygodnia otaczamy noszą życzliwością i modlitwą o Boże błogosławieństwo.
    10. Wszystkim Parafianom i Gościom na nowy tydzień życzę „Szczęść Boże”.

    Ks. Mariusz Ogórski, proboszcz