Uroczystość Trzech Króli

1. W dzisiejszą Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli Msze święte w naszej świątyni jak w niedzielę o g. 08.00; 10.00; 12.00. Podczas każdej z nich święcimy wodę, złoto, kredę i kadzidło według zwyczaju uroczystej modlitwy w domu z kadzidłem oraz kredą dla oznaczenia naszych domów starym chrześcijańskim symbolem C M B co się tłumaczy z języka łacińskiego Christe Mansionem Benedicat – Chryste Domowi temu Błogosław.

2. Błogosławieństwo Boże na nowy rok, które Kościół poleca zanosić do naszych domów po kolędzie zaplanowane jest w najbliższych dniach następująco: Kolędę rozpoczynamy codziennie o g. 16.00 w sobotę i niedzielę o g. 15.00.

Dzień Tygodnia Data Ulice
Niedziela 07.01 Zegadłowicza
Poniedziałek 08.01 Wodociągowa, Rabczańska, Myślenicka
Wtorek 09.01 Wadowicka, Żywiecka
Środa 10.01 Makowska, Tuwima
Czwartek 11.01 Okocimska
Piątek 12.01 Nad Potokiem, Osowska, Warszewska
Sobota 13.01 Parafialne Zespoły Caritas
Niedziela 14.01 Olchowa, Klonowa, Malownicza

3. Cały plan kolędy na ten rok jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Jeśli się pojawią jakieś nieoczekiwane zmiany będę o nich informował w następnych niedzielach.

4. Ze względu na kolędę Msze święte we wszystkie dni powszednie będą celebrowane
o g. 08.00 rano.

5. Od Uroczystości Trzech Króli w naszej diecezji odbywać się będzie peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Plan peregrynacji znajduje się w gablocie ogłoszeń.

6. Dziękuję, za ofiary, sponsorom kwiatów, ogrzewania i za każdy przejaw życzliwej troski o dobro parafii. Bóg zapłać.

7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

8. Na kolejny tydzień nowego roku wszystkim życzę „Szczęść Boże”.

Ks. Mariusz Ogórski, proboszcz