IX NIEDZIELA ZWYKŁA (B) 02.06.2024
- W ubiegłą niedzielę 15 dzieci z 14 urodzin przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii świętej. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy rocznice i jubileusze od naszych I Komunii świętych. Ile to lat? Wyrazy wdzięczności i uwielbienia samego Boga obecnego pośród mas składać będziemy podczas Mszy o g. 12.00 wraz z dziećmi rocznicowymi oraz Jubilatami srebrnymi
i złotymi I Komunii świętej. - W tym tygodniu prowadzę pielgrzymkę PZC. Posługę duszpasterską w tym czasie przejmie
Maciej Szmuc tel: 513 021 221. - W środę zmiana tajemnic Żywego Różańca, o g. 17.30 wspólna modlitwa, a po niej Msza święta wg intencji Żywego Różańca.
- W pierwszy piątek czerwca przy pada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od g. 17.00 indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Od g. 17.30 zmiana tajemnic, a następnie Msza wg. Intencji Rodzinnego Żywego Różańca.
- Odwiedziny z posługa sakramentalną u chorych przyniesiemy na następny piątek tj. 14 czerwca.
- W sobotniej we Mszy wieczornej oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny.
- Informacje kurialne zapraszają na:
- Uroczystości Jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona w Pyrzycach 08.06 (sobota) od g. 15.00.
- Księdzu kan. Julianowi Głowackiemu serdecznie dziękuję za przewodniczenie naszej czwartkowej liturgii. Dziękuję za piękne przygotowanie i przeprowadzenie procesji Bożego Ciała. Osobom, które przygotowały ołtarze, dziewczynkom sypiące kwiatki i ich mamom, że ich nie zabrakło. Dziękuję chłopcom straży honorowej, ministrantom i lektorom. Paniom prowadzącym śpiew i dorosłym za podjęcie każdej posługi niezbędnej do sprawnego przeprowadzenia uroczystej liturgii w świątyni i w procesji. Niech błogosławieństwo, które szczerze było udzielone przy każdym ołtarzu ogarnia naszą codzienność łaską z nieba.
- Nie tylko ze względu na kontuzję, ale i brak doświadczenia, ośmielam się prosić o pomoc
w dbałości o rośliny na kościelnym terenie. Myślę tu o przycinaniu żywopłotu i winnych krzewów oraz roślin przy wjeździe na teren plebanii. - Jubilatów i solenizantów tego tygodnia otaczamy noszą życzliwością i modlitwą o Boże błogosławieństwo.
- Wszystkim Parafianom i Gościom na nowy tydzień życzę „Szczęść Boże”.
Ks. Mariusz Ogórski, proboszcz
