Uroczystość Trzech Króli
1. W dzisiejszą Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli Msze święte w naszej świątyni jak w niedzielę o g. 08.00; 10.00; 12.00. Podczas każdej z nich święcimy wodę, złoto, kredę i kadzidło według zwyczaju uroczystej modlitwy w domu z kadzidłem oraz kredą dla oznaczenia naszych domów starym chrześcijańskim symbolem C M B co się tłumaczy z języka łacińskiego Christe Mansionem Benedicat – Chryste Domowi temu Błogosław.
2. Błogosławieństwo Boże na nowy rok, które Kościół poleca zanosić do naszych domów po kolędzie zaplanowane jest w najbliższych dniach następująco: Kolędę rozpoczynamy codziennie o g. 16.00 w sobotę i niedzielę o g. 15.00.
| Dzień Tygodnia | Data | Ulice |
| Niedziela | 07.01 | Zegadłowicza |
| Poniedziałek | 08.01 | Wodociągowa, Rabczańska, Myślenicka |
| Wtorek | 09.01 | Wadowicka, Żywiecka |
| Środa | 10.01 | Makowska, Tuwima |
| Czwartek | 11.01 | Okocimska |
| Piątek | 12.01 | Nad Potokiem, Osowska, Warszewska |
| Sobota | 13.01 | Parafialne Zespoły Caritas |
| Niedziela | 14.01 | Olchowa, Klonowa, Malownicza |
3. Cały plan kolędy na ten rok jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Jeśli się pojawią jakieś nieoczekiwane zmiany będę o nich informował w następnych niedzielach.
4. Ze względu na kolędę Msze święte we wszystkie dni powszednie będą celebrowane
o g. 08.00 rano.
5. Od Uroczystości Trzech Króli w naszej diecezji odbywać się będzie peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Plan peregrynacji znajduje się w gablocie ogłoszeń.
6. Dziękuję, za ofiary, sponsorom kwiatów, ogrzewania i za każdy przejaw życzliwej troski o dobro parafii. Bóg zapłać.
7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.
8. Na kolejny tydzień nowego roku wszystkim życzę „Szczęść Boże”.
Ks. Mariusz Ogórski, proboszcz
